Pusula EDH
KAPAT

Yüksekte Çalışma Eğitimleri

Pusula Endüstriyel Dağcılık Hizmetleri

2012'deki Yükseklik Yönetmeliği, işverenlere, yüksek riskli tüm potansiyel işlerin etkili bir şekilde tanımlanması, kontrol edilmesi ve yönetilmesi için yeterli bir risk değerlendirmesinin gerçekleştirilmesini sağlamasını zorunlu kılar.

Her işveren ayrıca çalışanların çalışmalarını güvenli bir şekilde yapabileceklerinden emin olmak için uygun şekilde eğitilmelerini sağlamalıdır.

Bu Yüksek Eğitici Eğitim kursu, yüksek riskler ve kontrol önlemleri ile başarılı bir şekilde baş edebilmeniz için gerekli bilgileri, işverenlere ve çalışanlara sağlayarak 2012 Yükseklik Yönetmeliği'ne uymanıza yardımcı olur. Bu, yüksek riskli bir çalışmada nasıl çalışacağınızı, erişim ekipmanını nasıl güvenli bir şekilde kullanacağınızı ve çalışanların yükseklikten düşme riskini azaltmalarını nasıl sağlayacağınızı anlamayı içerir.

Yüksekte çalışma eğitimleri ile ilgili resimleri incelemek için buraya tıklayın.

Yüksekte Çalışma Eğitimini Kimler Almalı?

Zemin seviyesinde veya altında bir yer de dâhil olmak üzere, herhangi bir yerde en üst düzeyde çalışan herkesin, çalışmalarında kendisinin yetkin olduğunu ve güvenli olduğunu kanıtlamak için eğitim almaları gerekir.

Bu eğitimin sağlanmasını sağlamak işverenin görevidir: 2012 Yüksekte Çalışma Yönetmeliği işverenlerin yükseklik çalışmalarında yer alan tüm çalışanlara yetkili olması için yetki sahibi olmalarını sağlamalıdır. Buna aşağıdakiler gibi meslekler dâhildir ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • Oluk temizliği.
  • Güneş paneli montajı.
  • Küçük çatı işleri.
  • Raf istifleme.
  • Aracı boşaltma.
  • Makine bakımı.
  • Kazılar.

 Kursun başarıyla tamamlanmasından sonra, size üç iş günü sonrası bir kalite güvenceli sertifika gönderilecektir. Bu, uygunluk ve denetim için kanıt sağlamak için kullanılabilir.

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

6 + 5  Captca Değiştir