Pusula EDH
KAPAT

Yaşam Hattı

Pusula Endüstriyel Dağcılık Hizmetleri

Yatay Yaşam Hattı Nedir?

Yatay yaşam hattı, düşme tehlikesi boyunca yayılan bir kablo oluşur. Yatay yaşam hatları, kullanıcı kendisini bir kordon ve düşme koruma kemeri vasıtasıyla kabloya bağladığında düşme koruması sağlar.

Basitleştirilmiş güvenlik, çalışma ortamınıza uyacak şekilde tasarlanmış yatay yaşam hattı sahip olmanızı sağlayabilir. İster bir çatı, balkon veya demiryolu arabası veya uçak gibi yüksek bir yüzey üzerinde çalışanların korunması gerekip gerekmediğini Pusula size uygun yatay yatay yaşam çözüm sağlayabilir. Çeşitli üreticilerle işbirliği yaparak size en iyi çevreye uyacak benzersiz çözümler sunabiliyoruz.

İşlenmiş yatay ömür çizgileri, önceden tasarlanmış yaşam çizgileri ve geçici yatay ömür çizgileri gibi diğer sistemlerden farklıdır; bunlar, çalışma ortamınıza uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Yaşam hattı ile ilgili resimleri incelemek için buraya tıklayın.

Yatay Yaşam Hattı Özellikleri

İşlenmiş yatay ömür çizgileri, spesifikasyonlarınızı karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır; ancak burada standart özelliklerin ve avantajların birkaçı bulunmaktadır:

  • İhtiyacınız olan işçi sayısını desteklemek için üretilmiştir. (genellikle üç)
  • Düşme yakınında çalışan kişiye sürekli koruma sağlar.
  • Düşme durumunda çatıyı azaltmak için tasarlanmış sistemler.
  • Köşeleri ve çeşitli yapı şekillerini barındırabilir
  • Kat seviyesinde, yan montaj (duvar) ve tepegöz montaj seçenekleri mevcuttur
  • Dayanıklı havaya dayanıklı bileşenlerle tasarlanmıştır
  • Neredeyse her çatı tarzını destekleyin.

Dikey Yaşam Hatları

Dikey Düşme Koruma sistemleri, çalışanların uzun yapıları ve merdivenleri kendine güvenle tırmanmasına ve indirmesine olanak tanır. Mevcut işyeri mevzuatı, yüksekte çalışan herhangi bir kişinin düşme riskine karşı korunması gerektiğini zorunlu kılar. 

Merdivenlere ve dikey yapılara tırmanması gereken işçiler için bu özellikle önemlidir; konsantrasyon ya da ani bir hastalık hissi bir anın geçmesi işçiyi yapıdan geri doğru geriye çekip hızlı bir şekilde hız kazandırabilir. Böyle bir düşüşün sonuçları hem işçi hem de işveren için önemli olacaktır.

Sık sık veya öngörülebilir bir erişim gerektiren dikey bir merdivene ya da merdivene kalıcı olarak yerleştirilen dikey tırmanma sistemi, bu tür risklere karşı hafifletebilir ve fonksiyonel ve pratik bir erişim ve çıkış yöntemi sağlayabilir. 

Kalite ve güvenirlikten ödün vermeden maliyet etkinliği sağlayacak şekilde tasarlanmıştır, bu da özellikle Telekom, elektrik ve rüzgâr tribünleri işletmecileri gibi büyük kamu hizmetleri şebekeleri operatörlerine cazip gelmektedir. Tabii ki, çatılara, baca kümelerine, silolara, aydınlatma sütunlarına, gemi direklerine, köprülere ve daha fazlasına erişmek için merdivenlerin güvenli tırmanışı gibi endüstriyel güvenlik uygulamaları için de eşit derecede uygundur.

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

7 + 8  Captca Değiştir