Pusula EDH
KAPAT

Şev Koruyucu Bariyer

Pusula Endüstriyel Dağcılık Hizmetleri

Şev koruma uygulamaları gerçekleştirilirken en çok karşılaşılan sıkıntı, her konuda olduğu gibi insanın doğa ile mücadelesidir.

Ekonomik koşullar, emniyet durumu, uygulama alanına erişim koşulları veya diğer özel durumlar koruma yapılacak bölgenin kaplama sistemleri ile çözüm uygulamasına uygun olmadığında, ayrışma yapan kaya kütlelerinin geçiş veya darbe bölgelerinde imal edilecek kaya tutucu bariyerler, altyapının korunmasında oldukça etkili olabilir. Bu bariyerleri kaya ve taşların düşmesi keserek durduracak biçimde konumlandırılır. Kaya düşmesi bariyerlerimiz belirli yükseklik, uzunluk ve enerji emilim kapasiteleri için set hâlinde sunulur. 

Şev koruyucu bariyerler ile ilgili resimleri incelemek için buraya tıklayın.

Dinamik Bariyerler

Profesyonel Kaya Bariyerleri (veya Tutucu Çitler) kayaları ve iri kaya bloklarını alt yapının, maden servis yollarının veya diğer yapıların üzerine düşmeden durdurmak / tutmak amacıyla tasarlanmıştır.

Moloz Tutucu Bariyerler

Moloz Tutucu Bariyer Serileri şevlerdeki, kanallardaki ve oluklardaki toprak su akışlarını (moloz akışlarını) veya sığ toprak kaymalarını sınırlandırmak amacıyla geliştirilmiştir.

Sönümleyici Bariyerler

Temelinde dinamik kaya tutucu bariyerler bulunan Sönümleyici Sistemlerimiz dinamik kaya tutucu bariyerin enerji emme becerileri ile koruma ağının daha az bakım gerektiren avantajlarını birleştirir. Alt destek kablosuna sabitlenmek yerine, tel örgü ortadan kalkar ve meyil boyunca aşağıya doğru hareket eder.

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

3 + 6  Captca Değiştir