Pusula EDH
KAPAT

Dış Cephe Temizliği

Pusula Endüstriyel Dağcılık Hizmetleri

İlk olarak, fazla mesai toz ve hava kirliliği yüzey üzerinde yerleşebilir, orijinal rengi etkiler ve kirli döküntü izlerini ve lekeleri bırakır. Muhtemelen mahallenizin en iyi temsilciliği değildir, özellikle de konuklarınızı, kiracılarınızı veya potansiyel alıcıları mülkünüze davet etmek istiyorsanız.

İkincisi, uzun vadede, toz ve hava kirliliği, bina dışına sökülemez lekelere neden olabilir ve malzemenin bütünlüğünü olumsuz yönde etkileyebilecek buhar geçirgenliğini önemli ölçüde sınırlar ve çatlamaya ve kalıp görünümüne neden olur.

Üçüncü olarak, evinizin dışına yerleşen toz ve kalıntı hava kirleticileri, alerjik reaksiyonlara ve diğer olası sağlık problemlerine neden olabilir. Çözüm, yılda en az 1-2 kez binanın dış cephesini temizlemektir. Daha sonra, şehir çevresine, inşaata, büyük yollara veya endüstriyel tesislere daha yakın yaşarsınız, o zaman mülkünüzün daha sık temizlenmesi gerekecektir. 

Dış cephe temizliği ile ilgili resimleri incelemek için buraya tıklayın.

Cephe Temizleme Yöntemleri 

  • Sünger ve Silecek

Cam, metal (paslanmaz çelik, alüminyum) veya mermer fayans gibi pürüzsüz yüzeylerde yıkanabilir ve daha sonra silinebilir temizlenir. Çoğunlukla büyük fayanslar için çalışır ve toz ve hava kirliliğine karşı etkilidir.

  • Fırça temizlemeli deiyonize su

Metal veya mermer fayans gibi pürüzsüz yüzeyler için de etkilidir. Kirli döküntü ve sert su lekeleri olmadan küçük fayansları bile temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca uzak bölgelere ulaşmak için 60 cm'ye kadar uzayabilen su beslemeli bir kutup kullanılabilir.

  • Basınçlı Yıkama

Sıva gibi gözeneksiz malzemelerden oluşan pürüzlü yüzeyler için en etkilidir. Traverten, kireç veya tuğla gibi gözenekli materyallerde veya dikişlerin veya boşlukların bulunduğu metal döşeme gibi başka herhangi bir cephe malzemesinde kullanılmamalıdır; boşlukların içine su akar, kirli akıntılara ve olası sızıntılara neden olabilir.  

  • Metal Temizleme

Çoğunlukla paslanmaz çelik temizliği için kullanılır. Özel cila ürününü uygulamak ve ard aralıklarla ovmak, yüzeysel lekelerin çoğunu kaldırabilir. Fırçalama, farklı gözenekli materyallere su girme olasılığını en aza indirgemek için belirli temizlik ürünleri ile birlikte kullanılan kuru temizleme yöntemidir.

Çözünmeyen tortuları temizlemek için gerekli olan çiçek suyu, tuz ve zor lekelerde kimyasal işlem uygulanmalıdır.

Pusula Dağcılık Endüstriyel Hizmetler uzmanları, her türlü leke ve kirliliğin giderilmesinde deneyim sahibidir ve en kalıcı dış cephe temizleme işleri için bile iyi donatılmıştır. Pusula EDH olarak asıl hedefimiz, bilgi ve uzmanlığımızı sahadaki en güncel tekniklerle birleştirerek zaman ve kaynakları verimli bir şekilde kullanmak ve sizi uygun fiyatlarda bir maliyetle iyi iş çıkarmaya bırakarak en iyi hizmeti sunmaktır.

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

8 + 7  Captca Değiştir